Okna promocja - Promocje na okna 2020

Okna promocja - Promocje na okna 2020
Autor Piotr Adamski
Piotr Adamski12.12.2023 | 6 min.

Okna promocja to świetna okazja, aby kupić nowe okna w atrakcyjnych cenach. W artykule przyjrzymy się najlepszym promocjom i wyprzedażom na okna w 2020 roku. Sprawdzimy, jakie rabaty oferują producenci i sprzedawcy okien, a także jak znaleźć najtańsze okna. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę, wybierając okna objęte promocją.

Kluczowe wnioski:
 • Największe obniżki na okna są zazwyczaj na początku i pod koniec roku.
 • Warto śledzić strony i profile producentów okien, gdzie pojawiają się informacje o bieżących promocjach.
 • Oprócz ceny należy zwrócić uwagę na parametry techniczne okien objętych promocją.
 • Promocyjne okna warto kupować bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanego sprzedawcy.
 • Montaż okien w promocyjnej cenie to dodatkowe kilkaset złotych oszczędności.

Okna promocja - rabaty i zniżki

Szukasz okazji na zakup nowych okien? To dobry moment, aby rozejrzeć się za promocjami i wyprzedażami. Producenci i sprzedawcy okien regularnie oferują atrakcyjne rabaty i zniżki sięgające nawet do 40%! Warto to wykorzystać.

Jakie okna opłaca się kupić w promocji? Przede wszystkim modele renomowanych firm, które mają dobre parametry techniczne. W promocjach często pojawiają się okna z profili z PVC lub aluminium, wyposażone w dobrej jakości pakiety szybowe.

Gdzie szukać promocji na okna?

Najwięcej okazji na zakup okien w obniżonych cenach znajdziesz u producentów oraz w sklepach i salonach firmowych. Warto śledzić ich strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych. Tam najszybciej pojawiają się aktualne oferty.

Promocje i wyprzedaże organizowane są zwykle dwa razy w roku - na wiosnę i jesienią. Wtedy można liczyć na rabaty sięgające 30-40%. Poza tym promocje pojawiają się także z okazji świąt oraz rozpoczęcia i zakończenia sezonu budowlanego.

Okna promocja - nowe modele w obniżonych cenach

Ciekawą okazją na zakup okien w atrakcyjnej cenie są promocje z okazji wprowadzania na rynek nowych modeli i kolekcji. Ich celem jest przyciągnięcie uwagi klientów i zachęcenie do wypróbowania nowości.

Nowe modele okien objęte są zwykle rabatami rzędu 10-20%. Dotyczy to zarówno okien z PVC, jak i coraz popularniejszych okien aluminiowych. Oprócz atrakcyjnej ceny można liczyć na innowacyjne rozwiązania, np. lepszą izolację termiczną czy wzornictwo.

Jak skorzystać z promocji na nowe modele okien?

Aby skorzystać z promocyjnych cen na nowe modele okien, warto zapisać się do newslettera ulubionych producentów. W ten sposób jako pierwsi dowiemy się o wprowadzanych nowościach i towarzyszących im promocjach.

Czytaj więcej: Opinie o pracy w Eko Okna - zarobki, forum, opinie o oknach

Okna promocja - promocje u producentów

Bezpośredni zakup u producenta to gwarancja najkorzystniejszych promocji oraz pełnej kontroli nad procesem realizacji zamówienia. Większość znanych firm produkujących okna ma specjalne oferty dla klientów indywidualnych.

Zakup okien w promocji bezpośrednio u producenta pozwala zaoszczędzić nawet do 20% w porównaniu ze standardowymi cenami w sklepach i u dystrybutorów.

Najwięksi gracze na rynku okien regularnie publikują katalogi promocyjne ze zniżkami na wybrane modele. Dotyczy to przede wszystkim okien z PVC, choć coraz częściej także okien aluminiowych.

Specjalne promocje przygotowywane są także z myślą o klientach hurtowych, wykonawcach oraz architektach. W tym przypadku upusty mogą dochodzić nawet do 40%.

Okna promocja - wyprzedaże i obniżki

Okna promocja - Promocje na okna 2020

Prawdziwe okazje cenowe to wyprzedaże okien z poprzednich kolekcji lub modeli schodzących z rynku. Tego typu obniżki sięgają zwykle 35-40%, co pozwala zaoszczędzić spore sumy.

Należy jednak pamiętać, że wyprzedaże obejmują okna, które zostały wyprodukowane przynajmniej rok wcześniej, a czasami nawet 2 lata temu. Dotyczy to przede wszystkim rozmiarów niestandardowych.

 • Wyprzedaże okien należy traktować jak okazję do zaoszczędzenia pieniędzy, a nie szansę na zakup najnowszych modeli.
 • Mimo atrakcyjnych obniżek, trzeba sprawdzić stan techniczny i ewentualne uszkodzenia.

Okna promocja – okazje i przeceny

W związku z tym, że rynek okien jest bardzo konkurencyjny, promocje i obniżki pojawiają się niemal z każdej okazji, nie tylko w szczycie sezonu. Producenci starają się prześcignąć na atrakcyjności ofert.

Dzięki temu nie brakuje okazji do zakupu okien w obniżonych cenach. Dotyczy to zarówno podstawowych modeli z PVC, jak i bardziej wyrafinowanych konstrukcji aluminiowych.

Rodzaj promocji Wysokość rabatu / zniżki
Promocje wprowadzające nowe modele okien 10-20%
Sezonowe promocje w szczycie sprzedaży 30-40%
Wyprzedaże schodzących modeli 35-40%
Promocje dla architektów i firm Nawet 40%

Okna promocja – tańsze montaże i dostawy

Kupując okna w promocji możemy liczyć nie tylko na niższą cenę samych okien, ale także na oszczędności na montażu oraz transporcie. Większość producentów i dystrybutorów okien oferuje promocyjne pakiety obejmujące pełną usługę.

Przy zakupie okien za kilka tysięcy złotych, dodatkowe kilkaset złotych oszczędności na montażu i dostawie jest bardzo odczuwalne. Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu, którą daje skorzystanie z kompleksowej usługi jednego wykonawcy.

Podsumowując - promocje to doskonały moment na zakup nowych, dobrej jakości okien w atrakcyjnej cenie. Warto tylko pamiętać o kilku zasadach, aby trafić na naprawdę korzystną i satysfakcjonującą ofertę.

Podsumowanie

Przedstawione w artykule promocje i okazje na okna to doskonała szansa, aby kupić okna promocja po atrakcyjnych, niższych cenach. Warto jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Promocja okna nie zawsze oznacza automatycznie dobrą jakość produktu. Trzeba sprawdzać parametry techniczne i stan wyprzedawanych modeli. Liczy się też renoma producenta.

Szukając promocji na okna 2020 należy zwrócić uwagę na termin ważności i pozostałą dostępność interesujących nas rozmiarów. Najlepsze promocje można znaleźć u producentów oraz na wiosnę i jesienią

Reasumując, promocje na okna pozwalają sporo zaoszczędzić, ale trzeba do tego podejść rozważnie, analizując wszystkie istotne aspekty oferty, aby podjąć optymalną decyzję. Powodzenia w zakupach!

Najczęściej zadawane pytania

Najwięcej okazji na zakup okien w obniżonych cenach znajdziesz u producentów oraz w sklepach i salonach firmowych. Warto śledzić ich strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych.

Zakup okien objętych promocją pozwala zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w porównaniu do cen regularnych. Rabaty sięgają zwykle 30-40%, a wyprzedaże schodzących modeli nawet 50%.

Promocyjne okna nie różnią się parametrami technicznymi od tych, które nie są objęte obniżkami. Różnice mogą dotyczyć dostępności rozmiarów oraz wzornictwa.

Największe promocje na okna organizowane są dwa razy w roku - na wiosnę i jesienią. Warto również śledzić okazje typu Black Friday oraz wyprzedaże schodzących z rynku modeli.

Okna z wyprzedaży mogą być bardzo atrakcyjne cenowo, ale trzeba pamiętać że dotyczą zwykle starszych modeli i nietypowych rozmiarów. Mimo wszystko warto to rozważyć.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Szare okna - Najlepsze okna w kolorze szarym
 2. Okucie okna uchylnego - Okucia do okien plastikowych
 3. Skraplanie okien: Jak zapobiec skraplaniu wody na oknach?
 4. Jakie okucia do okien - ranking i poradnik wyboru
 5. Okna Trocal | Profil Trocal 76 - Najlepsze Okna na Rynku
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Piotr Adamski
Piotr Adamski

Jestem technologiem produkcji stolarki otworowej. Dzielę się wiedzą na temat różnych rodzajów i systemów okien, drzwi i bram garażowych. Wyjaśniam zalety poszczególnych rozwiązań.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły