polis.com.pl

Blacha trapezowa – szerokie zastosowanie i niezawodność

Blacha trapezowa – szerokie zastosowanie i niezawodność

Wysokiej jakości blacha trapezowa od wielu lat cieszy się stale rosnącą popularnością. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej charakterystykę oraz olbrzymie możliwości konstrukcyjne. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do kupna, warto sprawdzić, czym cechują się najlepsi producenci dostarczający to pokrycie dachowe, ale też jakie rodzaje blach oferują.

Trapezowa blacha dachowa pod wieloma względami wyróżnia się na tle innych konstrukcji. Wysoce wytrzymała, jest zarazem uniwersalna – bez najmniejszych przeszkód spełni się w roli nietuzinkowej elewacji na budynkach odmiennego typu, np. garażu czy magazynie. Jednocześnie należy pamiętać, aby zawsze dobierać blachę o odpowiednim profilu, a sam montaż przeprowadzać z dokładnością i zgodnie ze wskazaniami producenta. Dlaczego? Na co zwrócić uwagę podczas kupna blachy?

Blacha trapezowa – podstawowe informacje

Oceniając wszystkie dostępne pokrycia dachowe, blacha trapezowa bez wątpienia należy do ścisłej czołówki (zarówno pod względem popularności, jak i jakości). Jej nazwa odnosi się do charakterystycznych przetłoczeń w kształcie trapezu.

Co istotne, wykorzystana w konstrukcji dachu i elewacji, blacha ta cechuje się wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych.

Nie tylko pokrycie dachowe – wykorzystanie blachy

Jak zostało wspomniane, blachy trapezowe znajdziemy nie tylko na dachach, ale też elewacjach budynków. Nie zapominajmy jednak, aby zawsze kierować się ku konstrukcjom o odpowiednim profilu, przystosowanym do konkretnego zadania.

Dla przykładu, blacha trapezowa T-8, T-20+ czy T-35+ doskonale sprawdzą się przy małych i średnich budynkach, np. jednorodzinnych i przydomowych garażach. Z kolei do pokrycia dużego budynku firmowego, w tym usługowego czy hali przemysłowych, wybierzmy profile T-50 czy T-55.

Szybki i łatwy montaż blachy trapezowej

Nie mniej ważny jest fakt, że blachy trapezowe, mimo trwałych i jakościowych powłok ochronnych, pozostają łatwe w montażu. Po pierwsze: są to produkty lekkie, niesprawiające trudności przy transporcie.

Oczywiście niezbędne będą nam specjalistyczne wkręty do mocowania konstrukcji dachu. Ponadto odstępy pomiędzy arkuszami blachy powinny odpowiadać ogólnie przyjętym normom (czyli specyfikacji samego dachu) i zaleceniom producenta.

Lecz i tak najważniejszy jest ostateczny wniosek: wykorzystując blachę trapezową, postawimy na pełne zadowolenie z poczynionej inwestycji.

5 Podobnych Artykułów

  1. Naklejki na samochód kwiaty – stylowe dekoracje dla Twojego pojazdu
  2. Lista materiałów i narzędzi potrzebnych do montażu siatki ogrodzeniowej
  3. Jak naprawić porysowaną szybę w oknie: 5 sprawdzonych domowych metod
  4. Jak stworzyć idealną przestrzeń do wypoczynku w domu: remont i sposoby na komfortową rozrywkę
  5. Piece Kaflowe: Tradycja, Ekologia i Nowoczesne Ciepło
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Bogusława Sokołowska
Bogusława Sokołowska

Jestem projektantką wnętrz specjalizującą się w doborze stolarki otworowej. Doradzam w kwestii wyboru okien, drzwi, bram i rolet, które będą pasować do aranżacji i stylu wnętrz.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

Blacha trapezowa – szerokie zastosowanie i niezawodność