Praca w firmie Drutex Bytów - opinie i oferty pracy

Praca w firmie Drutex Bytów - opinie i oferty pracy
Autor Piotr Adamski
Piotr Adamski12.12.2023 | 6 min.

Drutex Bytów praca to popularny temat wśród osób szukających zatrudnienia w północnej Polsce.

Kluczowe wnioski:
 • Drutex Bytów to duży producent okien i drzwi, zatrudniający kilka tysięcy pracowników.
 • Firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz liczne benefit pracownicze.
 • Osoby szukające pracy w Drutex doceniają przyjazną atmosferę i możliwości rozwoju.
 • Niektórzy pracownicy narzekają na monotonny charakter pracy przy taśmie produkcyjnej.
 • Mimo wad, Drutex polecany jest jako solidny pracodawca w regionie.

Oferty pracy Drutex Bytów

Firma Drutex, z siedzibą w Bytowie, jest jednym z największych producentów okien, drzwi i bram garażowych w Polsce. Posiada kilkanaście nowoczesnych zakładów produkcyjnych i magazynów na terenie całego kraju, a w samym Bytowie znajdują się główne zakłady firmy.

Drutex dynamicznie się rozwija i regularnie poszukuje nowych pracowników, publikując na swojej stronie internetowej oraz na portalach pracy liczne oferty pracy - zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i specjalistów.

Najczęściej poszukiwani są pracownicy produkcyjni do pracy przy taśmach oraz operatorzy wózków widłowych i suwnic. Firma zapewnia przeszkolenie w tym zakresie.

Drutex zatrudnia także inżynierów i specjalistów z obszarów takich jak BHP, utrzymanie ruchu czy automatyka.

Benefity w Drutex

Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem Drutex oferuje pracownikom także liczne benefity, takie jak:

 • prywatną opiekę medyczną,
 • dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego rodziny,
 • możliwość korzystania z karty Multisport.

Pracownicy doceniają to, że firma dba o ich potrzeby i zapewnia poczucie stabilizacji zatrudnienia.

Rekrutacja do Drutex Bytów

Firma Drutex przykłada dużą wagę do prawidłowo przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego, który ma wyłonić najlepszych kandydatów na dane stanowisko.

W zależności od rodzaju posady proces rekrutacyjny może składać się z rozmowy rekrutacyjnej, testów kompetencyjnych, zadań praktycznych lub nawet kilkudniowych praktyk zawodowych.

Kandydaci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie, zaś rekruterzy Drutex mogą poznać przyszłych pracowników i ich pasje czy zainteresowania.

Taki proces gwarantuje, że nowo zatrudnione osoby dobrze odnajdą się w strukturach firmy i będą mogły w pełni wykorzystać swój potencjał.

Stanowisko Wymagania rekrutacyjne
Pracownik produkcji Brak wymagań zawodowych, gotowość do pracy zmianowej
Specjalista ds. BHP Wykształcenie kierunkowe, minimum 2 lata doświadczenia

Czytaj więcej: Montaż okna tarasowego - Jak wstawić okno balkonowe i drzwi tarasowe

Zatrudnienie w zakładach Drutex

Możliwość podjęcia zatrudnienia w zakładach produkcyjnych Drutex w Bytowie to dla wielu osób szansa na stabilną i dobrze płatną pracę.

Firma zapewnia zatrudnionym odpowiednie warunki BHP, wyposażenie w niezbędny sprzęt ochronny oraz przeszkolenie stanowiskowe.

Pracownicy mają zagwarantowane posiłki regeneracyjne, dostęp do punktu medycznego na terenie zakładu oraz wsparcie merytoryczne ze strony brygadzistów i mistrzów.

Niewątpliwą zaletą pracy w Drutex jest możliwość awansu oraz podnoszenia kwalifikacji za pośrednictwem organizowanych szkoleń i kursów.

Firma stawia na rozwój swoich pracowników i nagradza zaangażowanie oraz wyniki

- podsumowuje Paweł, brygadzista z 7-letnim stażem w zakładach Drutex.

Produkcja okien w Drutex Bytów

Praca w firmie Drutex Bytów - opinie i oferty pracy

Sercem firmy Drutex są nowoczesne linie produkcyjne pozwalające na masową, ale precyzyjną produkcję okien i drzwi z PVC i aluminium.

W zakładach zainstalowano supernowoczesny, sterowany cyfrowo park maszynowy, pozwalający na produkcję nawet kilkunastu tysięcy okien dziennie.

Ogromne hale, nowoczesny sprzęt i zaawansowana automatyzacja robią wrażenie na każdym nowym pracowniku.

Co więcej, firma nie poprzestaje na aktualnych możliwościach produkcyjnych i nadal inwestuje w rozwój parku maszynowego oraz rozbudowę zakładów.

Technologia produkcji okien

Kluczowe etapy produkcji okien w Drutex to:

 • Cięcie profili z PVC lub aluminium na wymiar
 • Frezowanie profili
 • Montaż pakietów szybowych
 • Montaż i regulacja okuć
 • Uszczelnienie i montaż

Pracownicy produkcyjni odpowiedzialni są za obsługę maszyn oraz manualny montaż i kontrolę jakości gotowych produktów.

Pensja i benefity w Drutex

Firma Drutex oferuje pracownikom konkurencyjne wynagrodzenia, których podstawę stanowi umowa o pracę i premie uzależnione od wypracowanych efektów.

Już na starcie pracownik produkcyjny bez doświadczenia może liczyć na pensję w wysokości ok. 3300 zł brutto, która wraz z nabywaniem doświadczenia i awansami szybko rośnie.

Specjaliści i menedżerowie mogą z kolei liczyć na zarobki rzędu 7-12 tys. zł brutto miesięcznie w zależności od zajmowanego stanowiska.

Poza wynagrodzeniem pieniężnym, Drutex gwarantuje odpowiednie benefity pracownicze w postaci pakietu medycznego, karty sportowej i dofinansowania wypoczynku.

Opinie pracowników Drutex

Drutex opinie pracowników są generalnie pozytywne. Wskazują na sprawnie działającą firmę i terminowe wynagrodzenie.

Pracownicy podkreślają dobrą atmosferę i przyjazny zespół, choć z drugiej strony niektórzy narzekają na monotonny charakter pracy przy taśmie produkcyjnej.

Ogólnie jednak Drutex uchodzi za solidnego pracodawcę, który stwarza dobre perspektywy zatrudnienia w regionie.

Podsumowanie

Artykuł omawia szeroko tematykę Drutex Bytów praca - jednego z największych producentów stolarki otworowej w Polsce. Przedstawia aktualne oferty pracy, proces rekrutacji, warunki i środowisko pracy w zakładach firmy w Bytowie.

Dowiadujemy się, że Drutex dynamicznie rozwija swoją działalność, stąd poszukuje nowych pracowników - zarówno fizycznych, do pracy przy produkcji, jak i specjalistów różnych branż. Z drugiej strony pracownicy doceniają Drutex jako solidnego pracodawcę, który dobrze traktuje załogę.

Artykuł przybliża także kulisy pracy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym Drutex, opisując wykorzystywaną technologię i organizację produkcji. Całość uzupełniają konkretne dane na temat oferowanych pensji i benefitów pracowniczych.

Podsumowując, lektura pozwala czytelnikowi uzyskać pełny obraz tego, czego może spodziewać się osoba rozważająca Drutex praca w charakterze swego przyszłego miejsca zatrudnienia. Poznajemy zarówno mocne, jak i słabsze strony pracy u tego producenta.

Najczęściej zadawane pytania

Drutex poszukuje przede wszystkim pracowników fizycznych do pracy przy produkcji okien i drzwi - głównie operatorów maszyn i linii produkcyjnych. Poszukiwani są również magazynierzy i operatorzy wózków widłowych. Dodatkowo rekrutacje prowadzone są na stanowiska inżynieryjne i specjalistyczne.

Pensja zaczyna się od ok. 3300 zł brutto dla pracownika produkcyjnego i rośnie wraz z nabywanym doświadczeniem. Specjaliści i menedżerowie mogą liczyć na zarobki rzędu 7-12 tys. zł brutto miesięcznie.

Proces rekrutacyjny jest dostosowany do danego stanowiska i może obejmować rozmowę kwalifikacyjną, testy kompetencyjne lub zadania praktyczne. Ma on wyłonić najlepszych kandydatów.

Pracownicy generalnie pozytywnie wypowiadają się na temat pracy w Drutex. Doceniają dobre warunki zatrudnienia, stabilność i możliwości rozwoju. Z drugiej strony praca przy taśmie bywa monotonna.

Tak, oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, pracownicy Drutex mogą liczyć na dodatkowe benefity takie jak prywatna opieka medyczna, karta Multisport czy dofinansowanie wypoczynku dla pracownika i jego rodziny.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Szare okna - Najlepsze okna w kolorze szarym
 2. Kołki i kotwy do montażu drzwi zewnętrznych - najlepsze rozwiązania
 3. Salamander Bluevolution 82 opinie - okna Salamander 3 Szybowe opinie
 4. Parcie wiatru na ścianę - Strefy obciążenia wiatrem, Polska
 5. Okna MS: opinie, Słupsk, więcej niż okna
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Piotr Adamski
Piotr Adamski

Jestem technologiem produkcji stolarki otworowej. Dzielę się wiedzą na temat różnych rodzajów i systemów okien, drzwi i bram garażowych. Wyjaśniam zalety poszczególnych rozwiązań.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły