Vetrex - Okna i Drzwi Vetrex - Profesjonalne rozwiązania

Vetrex - Okna i Drzwi Vetrex - Profesjonalne rozwiązania
Autor Bogusława Sokołowska
Bogusława Sokołowska12.12.2023 | 6 min.

Vetrex to marka okien i drzwi, która od lat dostarcza klientom najwyższej jakości produkty. Firma słynie z profesjonalizmu, rzetelności i dbałości o potrzeby klientów. Artykuł przybliży wszystkie zalety okien i drzwi Vetrex, ich funkcje, parametry techniczne oraz opinie zadowolonych użytkowników. Poznasz również proces produkcji, montażu oraz serwisu posprzedażowego. Zapraszam do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • Okna i drzwi Vetrex cechuje najwyższa jakość wykonania.
 • Zapewniają doskonałą izolację termiczną i dźwiękową.
 • Oferują szeroki wybór kolorów, kształtów i wyposażenia.
 • Montaż wykonują wykwalifikowani fachowcy.
 • Firma zapewnia profesjonalny serwis posprzedażowy.

Okna i drzwi Vetrex

Vetrex to ceniona na polskim rynku marka okien i drzwi, która słynie z najwyższej jakości swoich produktów. Firma istnieje od 1990 roku i przez ten czas zdobyła zaufanie tysięcy klientów, którzy doceniają trwałość, solidność wykonania i ponadczasowy design okien i drzwi sygnowanych logo Vetrex.

Okna i drzwi Vetrex wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów - drewna, PVC lub aluminium. Profile okienne mają budowę wielokomorową, dzięki czemu zapewniają doskonałe parametry izolacyjności termicznej i dźwiękowej. Okna Vetrex potrafią więc utrzymać ciepło w domu zimą, a latem chronią przed nagrzewaniem wnętrz. Pozwalają również wyciszyć hałasy dobiegające z zewnątrz.

Bogata oferta

Vetrex oferuje szeroki wybór systemów okiennych - od klasycznych połączeń skrzydła z ramą, po nowoczesne, minimalistyczne okna bezramowe. Klienci mają do dyspozycji bogatą gamę wzorów, kolorów i wyposażenia dodatkowego. Okna i drzwi Vetrex można dowolnie konfigurować, aby jak najlepiej dopasować je do architektury domu i indywidualnych potrzeb użytkowników.

Montaż okien i drzwi Vetrex

Aby zamontować okna i drzwi Vetrex, warto skorzystać z usług fachowców rekomendowanych przez producenta. Są to doświadczeni i przeszkoleni instalatorzy, którzy perfekcyjnie wykonają montaż okien zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta.

Standardowy montaż okien i drzwi Vetrex obejmuje: demontaż starych okien/drzwi, oczyszczenie otworów, przygotowanie podłoża, regulację i wstawienie nowych okien/drzwi, uszczelnienie połączeń, montaż parapetów i ew. obróbek. Fachowcy dopasują okna idealnie do istniejących otworów, wypoziomują je i dokładnie uszczelnią szczeliny montażowe. Dzięki temu okna będą służyły przez dziesięciolecia.

Gwarancja jakości

Vetrex udziela wieloletniej gwarancji na swoje produkty. Obejmuje ona m.in. trwałość konstrukcji, szczelność okuć, jakość powłok lakierniczych i izolacyjność termiczną. W razie problemów serwis Vetrex bezpłatnie naprawia lub wymienia wadliwe elementy okien i drzwi.

Na usługę montażu okien i drzwi Vetrex firma udziela osobnej gwarancji obejmującej poprawność i jakość wykonanych prac. Instalatorzy poprawią na własny koszt ewentualne niedoróbki lub usterki.

Czytaj więcej: Czemu parują okna w domu? Przyczyny i sposoby zapobiegania

Profesjonalny serwis okien Vetrex

Nasz zespół serwisowy pomaga rozwiązywać problemy z oknami od 30 lat!

Vetrex zapewnia klientom kompleksową obsługę posprzedażną. Profesjonalny zespół serwisu pomaga rozwiązywać wszelkie problemy związane z użytkowaniem okien i drzwi Vetrex. Oferuje następujący zakres usług serwisowych:

 • bezpłatne przeglądy i regulacje okien,
 • naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne,
 • wymiana zużytych elementów (np. okuć, uszczelek),
 • konserwacja i czyszczenie okien,
 • doradztwo i konsultacje telefoniczne.

Serwisanci Vetrex dysponują oryginalnymi częściami zamiennymi i profesjonalnymi narzędziami, więc poradzą sobie nawet z bardziej złożonymi usterkami. Szybko przyjadą na wezwanie i wykonają konieczne naprawy lub regulacje tak, aby okna działały jak nowe.

Najlepsze okna i drzwi marki Vetrex

Vetrex - Okna i Drzwi Vetrex - Profesjonalne rozwiązania
System 76 Okno 3-szybowe z ciepłą ramką dystansową
Thermo Okno 5-komorowe z potrójną szybą
Slidors Okno podnoszono-przesuwne HST

Powyższa tabela prezentuje 3 topowe systemy okienne Vetrex, które zdobywają uznanie klientów i ekspertów branżowych za innowacyjność, funkcjonalność i świetne parametry techniczne. Każdy z tych produktów łączy w sobie nowoczesną stylistykę z troską o środowisko i potrzeby użytkowników.

System 76 to okno o ponadczasowym, eleganckim wyglądzie, które świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych. Thermo natomiast to prawdziwy numer 1 pod względem izolacyjności termicznej, a Slidors umożliwia łatwe przewietrzanie pomieszczeń bez otwierania całych okien.

Innowacyjne rozwiązania

Okna i drzwi Vetrex wyposażone są w szereg innowacyjnych i praktycznych rozwiązań, takich jak np. system mikrowentylacji, czujniki deszczu, czy certyfikowane antywłamaniowe okucia. Dzięki nim użytkownicy zyskują komfort i bezpieczeństwo na co dzień.

Gwarancja na produkty Vetrex

Na wszystkie okna i drzwi firma Vetrex udziela wieloletniej gwarancji obejmującej:

 • 5 lat gwarancji na okucia,
 • 10 lat gwarancji na konstrukcję okien i drzwi,
 • 15 lat gwarancji na profile okienne z PVC,
 • 10 lat gwarancji na izolacyjność termiczną szyb zespolonych.

Oznacza to pewność co do trwałości i niezawodności produktów Vetrex. W razie problemów technicznych firma naprawia lub wymienia wadliwe elementy w ramach serwisu gwarancyjnego.

Renowacja starych okien na Vetrex

Mając stare, wyeksploatowane okna wcale nie musisz inwestować w ich całkowitą wymianę. Dobrym i znacznie tańszym rozwiązaniem może być renowacja istniejących okien polegająca na ich "doinwestowaniu".

Firma Vetrex oferuje usługę renowacji starych okien, podczas której wymieniane są zużyte elementy na nowe części Vetrex takie jak:

 • okucia obwiedniowe i system zamykania,
 • uszczelki i wkładki dystansowe,
 • szyby zespolone o lepszych parametrach.

Dzięki temu stare okna zyskują "drugie życie" - stają się szczelne, bezpieczne i energooszczędne. Koszt takiej renowacji jest kilkukrotnie niższy niż wymiany całych okien, a efekty zaskakująco dobre.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył kluczowe informacje na temat marki Vetrex produkującej okna i drzwi z PVC, drewna i aluminium. Dowiedzieliśmy się, że firma istnieje na rynku od 1990 r. i wypracowała renomę dostawcy najwyższej jakości stolarki. Okna i drzwi Vetrex cechuje ponadczasowy design, trwałość, świetne parametry izolacyjności i szeroki wachlarz funkcji praktycznych.

Poznaliśmy również proces montażu okien Vetrex wykonywanego przez wyspecjalizowanych instalatorów zgodnie z wytycznymi producenta. Na zamontowane okna i usługę montażu firma udziela wieloletniej gwarancji. Vetrex zapewnia też profesjonalny, kompleksowy serwis posprzedażowy - od przeglądów poprzez naprawy, po konsultacje z ekspertami.

W artykule zaprezentowano 3 topowe systemy okienne Vetrex cieszące się uznaniem klientów za innowacyjność i doskonałe parametry techniczne. To System 76, Thermo i Slidors. Każdy z nich to połączenie nowoczesnego designu, troski o środowisko i funkcjonalności.

Na koniec omówiono jeszcze kwestię gwarancji udzielanej przez Vetrex na swoje produkty. Jest ona naprawdę szczodra i świadczy o pewności co do ich trwałości i niezawodności. Vetrex daje też możliwość renowacji starych okien, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach ich wymiany.

Najczęściej zadawane pytania

Do domów energooszczędnych oraz pasywnych polecamy przede wszystkim okna z linii Thermo, które mają świetne parametry izolacyjności termicznej. Posiadają specjalny 5-komorowy profil, potrójną szybę z ciepłą ramką dystansową i doskonałą szczelność. Są też drzwi zewnętrzne Vetrex o U=0,7 W/(m2K).

Zalecamy wykonywanie przeglądów okien Vetrex regularnie, raz w roku. Podczas przeglądu nasz serwisant wyreguluje wszystkie okucia, sprawdzi szczelność okien, dokręci poluzowane śruby, nasmaruje ruchome elementy oraz oczyści i zakonserwuje uszczelki.

Tak, nasz doradca może umówić się z klientem w dogodnym dla niego terminie, przyjechać na miejsce i dokonać dokładnych pomiarów otworów okiennych. Na tej podstawie przygotowana zostanie szczegółowa wycena wraz z projektem nowych okien i drzwi Vetrex.

Standardowy montaż okien Vetrex składa się z: demontażu starych okien, oczyszczenia i przygotowania ościeży, regulacji i osadzenia nowych okien, uszczelnienia i zaizolowania szczelin między ościeżami a ościeżnicami, montażu parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, wykonania ew. obróbek dekarskich.

Koszt renowacji jest znacznie niższy niż wymiany całych okien. Cena zależy od ilości oraz wielkości okien. Doradca Vetrex może przyjechać na pomiar, a następnie przedstawić indywidualną wycenę renowacji okien wraz z wymianą zużytych elementów na nowe części Vetrex.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Szare okna - Najlepsze okna w kolorze szarym
 2. Kołki i kotwy do montażu drzwi zewnętrznych - najlepsze rozwiązania
 3. Salamander Bluevolution 82 opinie - okna Salamander 3 Szybowe opinie
 4. Parcie wiatru na ścianę - Strefy obciążenia wiatrem, Polska
 5. Okna MS: opinie, Słupsk, więcej niż okna
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Bogusława Sokołowska
Bogusława Sokołowska

Jestem projektantką wnętrz specjalizującą się w doborze stolarki otworowej. Doradzam w kwestii wyboru okien, drzwi, bram i rolet, które będą pasować do aranżacji i stylu wnętrz.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły