Drzwi harmonijkowe zewnętrzne - oferta wysokiej jakości

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne - oferta wysokiej jakości
Autor Pamela Kołodziej
Pamela Kołodziej14.12.2023 | 4 min.

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla domów i mieszkań, gdzie liczy się funkcjonalność i wysoka jakość wykonania. Te innowacyjne drzwi łączą w sobie cechy drzwi przesuwnych oraz rozwieranych, dzięki czemu zapewniają większą przestrzeń i swobodny dostęp na zewnątrz.

Kluczowe wnioski:

 • Drzwi harmonijkowe są bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.
 • Montaż drzwi harmonijkowych nie wymaga dużych prac budowlanych.
 • Drzwi te są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki specjalnej konstrukcji.
 • Istnieje możliwość wyboru różnych kolorów i wzorów.
 • Mimo wysokiej jakości, drzwi harmonijkowe nie są bardzo drogie.

Drzwi harmonijkowe na zewnątrz

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne to obecnie jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań do domów oraz mieszkań. Ich główną zaletą jest to, że łączą cechy zarówno drzwi przesuwnych, jak i rozwieranych. Dzięki temu zapewniają dużą funkcjonalność oraz wygodę użytkowania.

Drzwi harmonijkowe sprawdzą się idealnie jako drzwi tarasowe harmonijkowe wychodzące bezpośrednio na ogród lub taras. Pozwalają wtedy na znaczne poszerzenie przestrzeni mieszkalnej i stworzenie wrażenia płynnego przechodzenia z wnętrza domu na zewnątrz.

Główne zastosowania

Tego typu drzwi stosuje się przede wszystkim jako:

 • drzwi balkonowe,
 • drzwi tarasowe,
 • drzwi ogrodowe,
 • drzwi zadaszeń i werand.

Idealnie nadają się zatem do domów jednorodzinnych z dostępem do ogródka, ale również na tarasy lub balkony w mieszkaniach.

Zalety drzwi harmonijkowych w domu

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne mają bardzo wiele zalet, które decydują o ich popularności. Przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Można je otworzyć szeroko lub tylko uchylić - zależnie od potrzeb i warunków pogodowych.

Kolejną zaletą jest fakt, że drzwi te nie zajmują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Dzięki składaniu się harmonijkowo nie trzeba zapewniać miejsca na "skrzydło" drzwi poza futryną.

Estetyka wykonania Funkcjonalność użytkowania
Izolacyjność termiczna Wygoda obsługi

Dodatkowo drzwi harmonijkowe zewnętrzne cechuje solidność wykonania. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a przy tym charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi.

Bezpieczeństwo drzwi harmonijkowych

Istotnym aspektem przy drzwiach zewnętrznych jest z pewnością bezpieczeństwo ich użytkowania. Drzwi harmonijkowe spełniają wszelkie normy i standardy w tym zakresie. Wykonuje się je z wysokogatunkowych materiałów - najczęściej ze specjalnych profili aluminiowych lub PVC.

Ich solidna konstrukcja uniemożliwia próby włamania. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalny zaczep blokujący drzwi tarasowe harmonijkowe oraz inne mechanizmy, utrudniające podważenie drzwi.

Ważnym elementem jest też dobra izolacja termiczna oraz akustyczna. Okna harmonijkowe cena tych drzwi nie odbiega znacząco do innych systemów, a komfort użytkowania jest zdecydowanie wyższy.

Montaż drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne - oferta wysokiej jakości

Montaż drzwi harmonijkowych na zewnątrz budynku nie wymaga prowadzenia dużych prac budowlanych. Zazwyczaj polega na wstawieniu gotowej konstrukcji w otwór, wykonany wcześniej w ścianie zewnętrznej.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na rozmiar tych drzwi, otwór montażowy musi mieć odpowiednią szerokość. Ważny jest także wybór miejsca bez większych nierówności podłoża.

Prawidłowy montaż drzwi harmonijkowych powinien być przeprowadzony przez doświadczonych fachowców, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo ich późniejszego użytkowania.

Kolory i wzory drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Dostępne są zarówno wersje jednobarwne, jak i zdobione dodatkowymi elementami ozdobnymi, a nawet witrażami.

Dzięki temu można idealnie dopasować drzwi tarasowe harmonijkowe cena pod względem stylistyki do elewacji domu lub mieszkania. Do wyboru są odcienie bieli i szarości, a także intensywniejsze kolory.

Kolory matowe Kolory metaliczne
Kolory drewnopodobne Barwy niestandardowe

Dzięki dużemu wyborowi łatwo jest wkomponować drzwi harmonijkowe w dowolny wystój architektoniczny budynku i najbliższego otoczenia.

Cena drzwi harmonijkowych

Mimo swoich licznych zalet i wysokiej funkcjonalności, drzwi tarasowe harmonijkowe cena nie jest bardzo wygórowana. Oczywiście zależy ona od konkretnego modelu, wymiarów, zastosowanych materiałów, posiadanych dodatków i wielu innych czynników.

Niemniej w porównaniu z tradycyjnymi drzwiami tarasowymi, rozwieranymi lub przesuwnymi, drzwi harmonijkowe nie są droższym rozwiązaniem. Warto to wziąć pod uwagę, wybierając wyposażenie domu lub mieszkania.

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się bliżej drzwiom harmonijkowym zewnętrznym, analizując ich najważniejsze zalety i aspekty. Okazuje się, że drzwi tarasowe harmonijkowe to obecnie jedno z ciekawszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań drzwiowych dla domów i mieszkań.

Estetyka, wygoda użytkowania i stosunkowo niska drzwi tarasowe harmonijkowe cena sprawiają, że drzwi te zdobywają sobie coraz większą popularność. Dodatkowa przestrzeń i lepszy dostęp do ogrodu to tylko niektóre z ich atutów.

Drzwi harmonijkowe sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Dostępne w wielu kolorach i wzorach, można idealnie dopasować je do wyglądu budynku i jego otoczenia.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz stosunkowo niewygórowaną okna harmonijkowe cena, drzwi harmonijkowe zewnętrzne to propozycja warta rozważenia przy planowaniu wyposażenia domu czy mieszkania.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Szare okna - Najlepsze okna w kolorze szarym
 2. Kołki i kotwy do montażu drzwi zewnętrznych - najlepsze rozwiązania
 3. Salamander Bluevolution 82 opinie - okna Salamander 3 Szybowe opinie
 4. Parcie wiatru na ścianę - Strefy obciążenia wiatrem, Polska
 5. Okna MS: opinie, Słupsk, więcej niż okna
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Pamela Kołodziej
Pamela Kołodziej

Jestem architektką wnętrz. Projektując aranżację mieszkań, zwracam szczególną uwagę na dobór odpowiednich okien, drzwi i rolet. Udzielam porad w tym zakresie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły